top of page

     У 1861 році в Смоляві було відкрито церковноприходську початкову школу при церковній парафії. У цій школі навчалися елементарної грамоти діти селян та інших "нижчих" верств населення.

     Під владою панської Польщі, в селі Смолява була початкова школа. Навчання проводилося в орендованих приміщеннях Олійника Василя і Сочинського Івана. Навчалися в ній чотири роки. Навчання велося польською мовою. Вчителювали  спочатку Генріх Пустельних і Ванда Пустельних.

     У 1931 році було збудовано школу. Після 17 вересня 1939 року навчання почало вестися українською мовою вчителем працював Ярмолович.

     Під час Другої Світової війни діяла початкова школа.З 1949 року по 1952 рік Смолявська школа зайняла 5 місце серед 40 шкіл Берестечківського району по підготовці приміщення школи до навчального року.

     Починаючи з 1951 року, здійснювалось загальнообов'язкове семирічне навчання. Діти, які закінчували Смолявську початкову школу, продовжували навчання у 5 - 7 класах Горішненської, Зеленської і Перемильської семирічних школах.  

     З 1954 року школу реорганізовано в семирічну. Директор Гірко Михайло Федорович.

     З 1972 по 1988 рр. директором школи працював Олексій Васильович Нижник. У навчальному закладі працювало 12 вчителів. Силами працівників школи було проведено добудову шкільної їдальні, майстерні і двох класних кімнат, наповнено приміщення необхідними меблями та іншим обладнанням.

     З 1989 року директором школи була призначена Маціюк Л.М., заступником директора школи - Подобайло В.О.

     На території села був побудований дитячий садок, який опинився у скрутному становищі. 1 вересня 1999 року силами колективу було здійснено реконструкцію дитячого садка під школу.

Навчально - виховний процес у школі здійснюється за основним базовим варіантом навчального плану, затвердженого Міністерством освіти  України.  Дирекція  з учителями намагається створити необхідні умови для забезпечення виконання навчальних програм з предметів і розвитку індивідуальних здібностей учнів. З цією метою  обладнанню кабінети: фізико-математичний , біологічний, української мови та літератури,іноземної мови, історико-географічний, початкових класів, інформатики.

В школі працює бібліотека, шкільна їдальня.

На базі школи працює дитячий садочок з короткотривалим денним перебуванням.

bottom of page